Покинута й забута, в минувшину закута,
Внизу життя на сходинках маленька лялька – мотанка.
Та не іграшка вона – душа вона народна.
Геть викинутий за поріг наш український оберіг.
А до рук її візьміть і до серця пригорніть
Ляльку прадідів забуту –це дорога у майбутнє.


Такими словами хочеться почати розмову про чудову виставку ляльок-мотанок у нашому садку. Чарівні красуні були зроблені власноруч, з душею нашими талановитими педагогами. Також дуже приємно, що до цього заходу залучились і батьки, які разом з діточками захоплено фантазували, старанно створювали і теж прийняли участь у виставці.

Мета цієї виставки: відродити старовинне мистецтво ляльки- мотанки і допомогти повернути до рук дитини натуральну іграшку; поглибити і узагальнити знання про куклу-мотанку, як оберег українського народу.
Українські народні ляльки у своїй образній основі є втіленням добра й лагідності. Кукла-мотанка – вона і символ, і оберег, і витвір народного мистецтва. Це пам’ять культури, яка втілена набагато яскравіше, ніж у будь-якій іншій іграшці. А ще домашня лялька, зроблена власноруч, несе у собі заряд енергії роду і її зовсім не порівняти із сучасною масовою іграшкою з пластиків.

Як іграшка така лялька цінна своїми виховними властивостями. Особливо вона виховує патріотичні почуття у людині: гордість за духовні досягнення свого народу, своєї Батьківщини, бажання зберігати її характерні особливості та культурні надбання.

Кукла-мотанка це красивоі естетично, кожна лялька має своє неповторне «обличчя», форму, одяг, характер. Смисл цієї ляльки не у тому, щоб вона була ідеально сформованою, а у тому, щоб вона була від душі і щоб несла всі ті почуття, які відчуває творець ляльки.

Звертає на себе увагу безліч робіт завідувача садка Сосновської Людмили Вікторівни. Усі ці витвори зроблені з величезною любов ю та особливим почуттям. В колекції робіт представлені різноманітні види мотанок: оберегові («Травниця», «Нерозлучники»), обрядові («Багатство і родючість» , «Зерновушка» ), ігрові, у вигляді фігурок-тварин ( «Зайчик на пальчик», «Ведмежатко», «Сорока», « Коник»). Знаходячись поряд з ними відчуваєш закладений фактор любові і сподівань, віри в добро і захист від злих сил.

Тож запрошуємо усіх відвідати нашу виставку, зануритися у особливу атмосферу, відчути натхнення і згадати національні традиції наших предків.

/Files/images/vistavka_motanok/20180316_115956.jpg

Кол-во просмотров: 352

Комментарии